• Willkommen im denk-Forum für Politik, Philosophie und Kunst!
    Hier findest Du alles zum aktuellen Politikgeschehen, Diskussionen über philosophische Fragen und Kunst
    Registriere Dich kostenlos, dann kannst du eigene Themen verfassen und siehst wesentlich weniger Werbung

Wikileaks: Erdogan soll acht verschiedene Bankkonten in der Schweiz haben

kordzen

New Member
Nach Wikileaks Dokumenten soll der Parteichef Recep Tayyip Erdogan der türkischen konservativen islamischen Regierungspartei AKP acht verschiedene Konten bei Schweizen Banken haben.Zwar sagte der islamiste konservative Ministerpräsident Erdogan: İch habe keinen Pfennig auf einer Schweizer Bank

Aber Der islamiste konservative Ministerpräsident Erdogan hat keine İnformation gegeben,ob er Bankkonten in der Schweiz oder im Ausland hat.

Die größte türkische Oppositionspartei CHP Chef Kemal Kılıçdaroğlu hat dem islamisten konservativen Ministerpräsident Erdogan empfohlen;Der islamiste konservative Ministerpräsident Erdogan und sein Freund Remzi Gür können einfach eine offiziele Bescheinigung von Schweizen Banken bekommen,dass der islamiste konservative Ministerpräsident Erdogan und sein Freund Remzi Gür keine Bankkonte oder Bankkonten in der Schweiz haben,wenn sie das Volk informieren wollen.
http://www.tagesanzeiger.ch/schweiz...cht-Schweizer-Bankkonten-haben/story/21719743

Wikileaks: Erdogan soll acht Bankkonten in der Schweiz haben

Der US-Botschafter in der Türkei berichtet von angeblichen Bankkonten des türkischen Ministerpräsidenten in der Schweiz. Das geht aus von Wikileaks
veröffentlichten Depeschen hervor.

In einer als «geheim» klassifizierten Depesche vom 30. Dezember 2004 schreibt Eric Edelmann, US-Botschafter in Ankara, eine Abhandlung über den türkischen Ministerpräsidenten Recep Tayyip Erdogan. Der Titel der Depesche: «Erdogan und die AK-Partei nach zwei Jahren an der Macht: Der Versuch, sich selber, die Türkei und Europa in den Griff zu kriegen.»

In einem Abschnitt über Korruption berichtet Edelmann, dass immer wieder von grassierender Korruption in Erdogans Regierungspartei die Rede sei. «Von zwei Kontakten haben wir gehört, dass Erdogan acht Konten auf Schweizer Banken hat», steht in der Depesche. «Seine Erklärungen, dass sein Vermögen von Hochzeitsgeschenken stammt, die Gäste seinem Sohn gegeben haben, und dass ein türkischer Geschäftsmann die Ausbildungsausgaben aller vier Erdogan-Kinder in den USA aus reinem Altruismus bezahlt, sind lahm.»

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=196050

2 Aralık 2010

Başbakan Erdoğan'ın banka hesaplarının adresi Remzi Gür

İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, ''Tayyip Erdoğan'ın banka hesaplarının adresi Remzi Gür'' iddiasında bulundu.

AA

Ankara / İstanbul- İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin, İP Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında Wikileaks adlı internet sitesinde ''Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İsviçre bankalarında hesabı bulunduğu yönündeki iddiaların doğru olduğunu'' ileri sürdü. İP Genel Başkanı Doğu Perinçek'e 5 yıl önce gönderilen ve Başbakan Erdoğan ile ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi Eric Edelman arasında geçtiğini öne sürdüğü görüşmeyi bu duruma kanıt olarak sunan Gültekin, ''Olay ispatlanmıştır çünkü bizzat ABD Büyükelçisi Edelman, bu sırdaş hesap bilgisini veriyor'' dedi.

Başbakan Erdoğan ile Remzi Gür arasında geçtiğini iddia ettiği bir ses kaydını da basın mensuplarına dinleten Gültekin, ''Tayyip Erdoğan'ın kişisel ödemelerini Remzi Gür yapıyor. Tayyip Erdoğan'ın banka hesaplarının adresi Remzi Gür. Tayyip Erdoğan, Remzi Gür, telefonda 'Sümeyye'ye 20-25 yolla' dediğin miktarı hangi banka hesabına ödedi? Remzi Gür, ABD'deki çocuklarının öğrenim giderlerini hangi banka hesabından karşılıyor? Yurt dışında kendi üzerine veya mutemetlerinin adına açtırdığın kaç banka hesabı var?'' iddialarında bulundu.

Remzi Gür'den iddialara cevap

İşadamı Remzi Gür, Gültekin'in iddialarıyla ilgili yargı yoluna başvuracağını belirterek, ''Başbakan ile aramızdaki ilişkilerle ilgili seneler evvel bir açıklama yaptık. Onlar aklına her estiği zaman bu iftira kampanyasını devam ettiriyorlar. Bu iftiradan başka bir şey değildir'' ifadesini kullandı.

Bu iddiaları dile getirenlerin ellerinde bir kanıt olmadığını vurgulayan Gür, ''Birine iftira edilirken önüne ispatı da konulmalıdır. Böyle bir ispat olmadan bunları söylemek hangi insanlık ölçülerine yakışır'' dedi.

Böyle bir işin içinde olmalarının mümkün olmadığını belirten Gür, ''Başbakan'ın gizli kasa tutmasına ihtiyaç mı var? Bu iddialarla uzaktan yakından alakamız yok. Başbakan'ın da böyle bir şeye ihtiyacı yok'' vurgusu yaptı.

Gür'ün avukatından açıklama

İş adamı Remzi Gür'ün avukatı Abdullah Buladı, İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin hakkında hukuki ve cezai dava haklarının kullanılacağını kaydetti.

Buladı, konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Gültekin'in iddialarına konu olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Remzi Gür arasındaki sözde telefon görüşmesinin ''İşte yurt dışındaki banka hesaplarının ispatı'' başlığıyla Aydınlık dergisinde yayımlandığını hatırlatarak, bu nedenle Başbakan Erdoğan ve Gür tarafından yetkili cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulduğunu belirtti.

http://www.ilkehaber.com/haber/iste-erdoganin-ses-kaydi..-3879.htm

28 Ekim 2009

İşte Erdoğan'ın ve Remzi Gür'ün arasındaki ses kaydı!..

Aydınlık Dergisi'nde yapılan araştırmada Erdoğan'ın gizli ses kaydı çıkmıştı. O kayıt Ulusal TV'de yayınlandı.

Aydınlık dergisinden Erdoğan'ın gizli ses kaydı çıktı. Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydında; Başbakan Tayyip Erdoğan kızı Sümeyye için işadamı Remzi Gür'den 20-25 bin (?) istiyor. İşadamı Remzi Gür de bu isteği "Hay hay efendim hemen" diye yanıtlıyor.

Başbakan Erdoğan kızı Sümeyye'nin Remzi Gür'ün verdiği bursla okuduğunu her fırsatta belirtiyordu.

Aydınlık dergisinde yayınlanan konuşmanın metni şöyle:

Tayyip Erdoğan- Eee… Bizim Sümeyye sizi arayabilir ama ben ııı… bu telefonun ön kodları falan… Amerika’dan ararsa sizi nasıl arayacak?

Remzi Gür - Aa.. Amerika’dan 0044 208….

Erdoğan - Nasıl abi?

Gür - 208…

Erdoğan - Ha, ondan sonra gerisi aynı…

Gür - Evet

Erdoğan - Değil mi?

Gür - Evet efendim… Bende onların numarası var, ben arayayım…

Erdoğan - Sümeyye’ninki var mı?

Gür - Var efendim bende…

Erdoğan - Ha!

Gür - Var bir numara ama, olmazsa alayım ben sizden…

Erdoğan - İşte ben onu sizi arattırayım da, ben dedim ki, kızım dedim, ben Remzi beyle bir görüşeyim…

Gür - Tamam efendim…

Erdoğan - Sen dedim ondan sonra Remzi beyi ararsın gerekli numaraları sen Remzi beye verirsin dedim.

Gür - Tamam efendim.

Erdoğan - Ona yani bi şey olarak, oranın verdiği bi sıkıntıları olmuş…

Gür - Tamam efendim, elimden ne yapıyorsa, ne eksikse, ne şeyse, biz yardımcı olmaya devam ederiz. Hallederiz…

Erdoğan - Sanıyorum bi 20-25…

Gür - Müsterih olunuz.

Erdoğan - 20-25 gibi gitmesi lazım..

Gür - Tamam, olur efendim… Siz merak etmeyin…

Erdoğan- Oldu…

Gür - Olur efendim. Ben hallederim. Hem o beni aramazsa ben onu ararım, hallederim. Sizin istediğiniz gibi…

Erdoğan - Peki, Nevin yengeye de çok selamlar…

Werbung:
AW: Wikileaks: Erdogan soll acht verschiedene Bankkonten in der Schweiz haben

Nach Wikileaks Dokumenten soll der Parteichef Recep Tayyip Erdogan der türkischen konservativen islamischen Regierungspartei AKP acht verschiedene Konten bei Schweizen Banken haben.

Und keine in Luxemburg, Kanada und auf den Cayman Inseln? :dontknow:
Da stimmt was nicht.

Werbung:
AW: Wikileaks: Erdogan soll acht verschiedene Bankkonten in der Schweiz haben

Nach Wikileaks Dokumenten soll der Parteichef Recep Tayyip Erdogan der türkischen konservativen islamischen Regierungspartei AKP acht verschiedene Konten bei Schweizen Banken haben. ....

Ob 8 oder 800 Konten: Auch sein letztes Hemd hat wahrscheinlich:dontknow: keine Taschen ...:lachen::lachen::lachen:

Zurück
Oben